Hírek

Margitszigeti Szabadtéri Színpad

Jeff Mills:

PLANETS

2018. július 13. (péntek) 20.00

Margitszigeti Szabadtéri Színpad

120 perc, szünet nélkül

Valódi zenei kuriózum és mély filozófiai mondanivalóval átszőtt látványos koncertshow valósul meg a meghatározó jelentőségű világasztár DJ, Jeff Millstolmácsolásában a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon.

A nagyszabású kompozícióiról ismert innovatív lemezlovas több mint egy évtizede dolgozik szimfonikus nagyzenekarokkal, és hozza létre a klasszikus és elektronikus zene egyedi ötvözetéből születő grandiózus tablóit. Júliusban a 
Planets (Bolygók) című legújabb koncertjével érkezik Budapestre, ahol az Óbudai Danubia Zenekarkíséretében szólaltatja meg a Naprendszer kilenc bolygója, valamint a világűr szemlélésének önismereti hatása által inspirált science-fiction-zeneművét. Az előadás az érzelmek legszélesebb skáláján mozogva pendíti meg a végtelenség érzetének lelkiállapotait, és a két, látszólag egymástól nagyon távol álló zenei műfaj harmonikus keverése által érzékelteti a fizikális és mentális síkok összefonódását.

Sztárvendég: Jeff Mills
Közreműködik: az Óbudai Danubia Zenekar
Karmester: Christophe Mangou

 

 

 

Operától a tangóig

Erwin Schrott gálakoncert

2018. július 15. (vasárnap) 20.00

Margitszigeti Szabadtéri Színpad

135 perc, szünettel

A nemzetközi operaszínpadok népszerű sztárjával, Erwin Schrott gálakoncertjével folytatódik a Budapesti Nyári Fesztivál egyik legnépszerűbb komolyzenei programja, a világsztár operaénekeseket felvonultató gálasorozat. A világ egyik legkedveltebb és legizgalmasabb kiállású basszbaritonja a klasszikus operairodalom szinte minden meghatározó szerepében nyújtott már emlékezetes alakítást a legnagyobb operaszínpadokon a New York-i Metropolitan Operától a Royal Opera House-on át a Milánói Scaláig.

Budapesti gálakoncertjén nemcsak az operaáriák széles skáláján mozogva mutatja be csillogó énektudását a budapesti közönségnek, hanem a vérbő tangózenék életteli birodalmába is elkalauzolja hallgatóságát a megkapó stílusú és lehengerlő megjelenésű sztárénekes. Az operavilág legvonzóbb férfisztárjaiként is számon tartott Erwin Schrott szólistaként, valamint fiatal magyar énekes tehetségek partnereként varázsolja el a női szíveket és szólaltatja meg a legszebb melódiákat, melyek egyszeri és varázslatos nyári estét ígérnek minden zenerajongó számára!

Sztárvendég: Erwin Schrott
Közreműködik: a Magyar Állami Operaház Zenekara
Vezényel: Francesco Ciampa
Közreműködik: 
Pasztircsák Polina (szoprán) 
Közreműködik: 
Vörös Eszter (bandoneon)

 

 

Kálmán Imre:

Cirkuszhercegnő

operett 3 felvonásban

Írta: Julius Brammer és Alfred Grünwald
Fordította: Lippai Imre és Kulinyi Ernő

BEMUTATÓ

2018. július 20. (péntek) és 21. (szombat)

Margitszigeti Szabadtéri Színpad 

3 óra 1 szünet

Több mint egy évtized után, a Margitszigeti Szabadtéri Színpad 80. születésnapján a legnagyobb magyar operettszerző, Kálmán Imre egyik legnépszerűbb, Cirkuszhercegnő című darabjával tér vissza a színház nyári repertoárjára a teátrum kezdeteitől jelen levő egyik legkedveltebb zenés szórakoztató színpadi műfaj! Az ünnepi évadban az operett magyar nagymesterének egyik legjelentősebb, világszerte páratlan sikerrel játszott műve első alkalommal csendül fel a cirkuszi forgataggal benépesített szigeti színpadon.

Az eredetileg német nyelven íródott nagyoperett 1926-os bécsi bemutatója mind történetében, mind pedig elsöprő látványvilága miatt, és azóta is töretlen népszerűségnek örvend. Az egzotikus mesében az artisták, idomárok és bohócok világa mögött felsejlik az arisztokrácia pompás, csillogó és rejtett hazugságokkal átitatott élete. Az operett parádés világában azonban az elveszett szerelmesek mégis egymásra találhatnak a kalandok, intrikák és félreértések útvesztőjében, és győz a mindent elsöprő szenvedély.

Kálmán Imre operettjének kedvelt dallamai először csendülnek fel a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon, a sziget öreg fái és a csillagos nyári ég alatt, ezúttal Dobó Enikő és Miller Zoltán főszereplésével, Szabó Máté rendezésében.

A Szabad Tér Színház és a Miskolci Nemzeti Színház közös bemutatója a Fővárosi Nagycirkusz közreműködésével.

 

 

 

Béjart Ballet Lausanne:

A varázsfuvola

klasszikus balett 

Koreográfus: Maurice Béjart
Zene: 
Wolfgang Amadeus Mozart

2018. július 28. (szombat) 20.00

Margitszigeti Szabadtéri Színpad

180 perc, szünettel

Tavalyi nagysikerű vendégszereplése után idén visszatér a Margitszigetre a világ egyik legérdekesebb táncelőadásait létrehozó társulata, a Béjart Ballet Lausanne, akik a jubileumi turné után most Mozart legnépszerűbb művét, a csodálatos Varázsfuvolát varázsolják a színpadra a klasszikus balett nyelvén, először Magyarországon!

Az előadás eredeti koreográfiáját még 1981-ben álmodta színpadra a társulatot alapító, nagyhatású balett-mester, Maurice Béjart, melyet most második alkalommal újít fel az együttes a jelenlegi társulatvezető koreográfus, régi Béjart-tanítvány, Gil Roman vezetésével. A Béjart Ballet repertoárján a kezdetektől fogva letisztult, mégis fantasztikus látványvilágú és különleges atmoszférájú előadások vannak jelen, melyek egyedülálló kapcsolatban állnak a produkciók alapjait adó klasszikus és innovatív táncelemekkel. A balettelőadások nemcsak kivitelezésükben, hanem témaválasztásaikban is valódi kuriózumnak számítanak a nemzetközi táncéletben: a populáris kultúrához tartozó zenékre koreografált előadásoktól kezdve a legnagyobb klasszikusok újító újra értelmezésééig minden megtalálható színes palettájukon, így biztosan Mozart sokat látott mesterműve is egy igazán új megvilágításba kerül majd!

Különös vállalkozásnak tűnhet, hogy teljes egészében eltáncoljanak egy operát. Pedig (ezt gyakran tapasztaltam) az énekhang a legcsodálatosabb társa a táncnak; a koreográfusi szándék pedig eleve meghaladja a realizmust, és mintegy meghosszabbítja a zenei kifejezés emelkedett gondolatvilágát. A varázsfuvola színpadra állításakor nem akartam semmiféle személyes kiegészítést vagy üzenetet hozzáadni egy tökéletes műhöz. Sokkal inkább igyekeztem figyelmesen (és odaadóan) hallgatni a zeneművet, olvasni a librettót, és e kettőt lefordítani a magam számára.” (Maurice Béjart)

A Béjart Ballet Lausanne Varázsfuvola című előadása először látható Magyarországon, egy alkalommal, a Szabad Tér Színház meghívására.

Web: http://www.bejart.ch/

Hangfelvétel: Berlini Filharmonikusok, vezényel: Karl Böhm (1964)
Díszlet- és eredeti jelmeztervek: 
Alan Burrett tervei alapján
Jelmeztervező: 
Henri Davila
Fény: 
Dominique Roman
Zene: 
Wolfgang Amadeus Mozart
Koreográfus: 
Maurice Béjart

Bemutató: Cirque Royal, Brüsszel, 1981. március 10.
Felújítások: Espace Odyssée, Lausanne, 2003. június, illetve Beaulieu Színház, Lausanne, 2017. júniu

 

 

Városmajori Szabadtéri Színpad

 

 

Bonnie & Clyde

musical

Szövegkönyv: IVAN MENCHELL
Dalszöveg: DON BLACK
Zene: FRANK WILDHORN
Fordította: HUBAI GERGELY

MAGYARORSZÁGI ŐSBEMUTATÓ

2018. július 13. és 14. (péntek és szombat) 19.30

Városmajori Szabadtéri Színpad

Az örökzöld gengszterlegendából készült népszerű Broadway-musical végre Magyarországon!

Bonnie és Clyde híres-hírhedt gengszterszereleme körül már akkor hatalmas kultusz keletkezett, amikor az elvadult gyilkos szerelmespár tagjai, Bonnie Elizabeth Parker és Clyde Chestnut Barrow még aktívak voltak. A sajtót és a közbeszédet élénken foglalkoztatta az őket övező minden kis mozzanat, valósággal ünnepelték őket, haláluk után pedig gyorsan legendává váltak. A Warren Beatty és Faye Dunaway főszereplésével készült, mára kultikussá vált, 9 Oscar-díjra jelölt film, valamint a legendás életepizódok alapján készült el 2011-ben a sikergyanús Broadway-musical, mely az eredeti történethez és annak utóéletéhez hűen keveri a különböző műfajokat: a zene, a mozgás és az érzelmes prózai jelenetek mellett filmes bejátszások gazdagítják nemcsak a látványt, hanem a történetet is.

Az előadás magyarországi ősbemutatója idén júliusban valósul meg a Városmajori Szabadtéri Színpadon a Szabad Tér Színház produkciójában, a debreceni Csokonai Színház és a Színház-és Filmművészeti Egyetem színész és film szakos hallgatóinak közreműködésével.

 

A Szabad Tér Színház bemutatója a Színház-és Filmművészeti Egyetem és a debreceni Csokonai Színház együttműködésével.

A Music Theatre International (Europe): www.mtishows.eu céggel kötött szerződés alapján a Hartai Zenei Ügynökség közreműködésével kerül színpadra a mű.





Micheller Myrtill:

Inspired by Hungarian folksongs

koncert

LEMEZBEMUTATÓ

2018. július 15. (vasárnap) 19.30

Városmajori Szabadtéri Színpad

2x35-40perc, szünettel

Egy egészen izgalmas és rendhagyó albummal jelentkezett 2017 év végén Myrtill és új zenekari formációja. A párizsi sanzonok világa után most tradicionális magyar népdalokból inspirálódva születtek meg jazz dalok, amellyel Myrtill régi vágya teljesült. Az új zenei világot képviselő album első alkalommal csendül fel a közönség előtt a budai színpad hangulatos környezetében.

A zenekar tagjai:

Balogh Zoltán, zongora
Pintér Tibor, 
gitár
Fonay Tibor, 
nagybőgő
Kaszás Péter, 
dob
Cserta Balázs, 
tárogató, népi furulya

 

 

Mike Bartlett: 

LOVE LOVE LOVE

színmű két részben

2018. július 17. (kedd) 19.30

Városmajori Szabadtéri Színpad

2 óra 10 perc, szünettel

Szabadság, zene, Beatles és világraszóló, nagy tervek. Két fiatal ember vagány, gátlásokat nem ismerő egymásra találása, amikor még minden lehetséges. Aztán eltelik tizenöt év, és kiderül, hogy a dolgok mégsem ilyen egyszerűek. És eltelik még huszonöt, és szinte magunkra sem ismerünk. Ezek tényleg mi voltunk? A mi gyerekeink is ezt élték át mellettünk? Ugye nem? Ugye mi jobban csináltuk?
Mike Bartlett több generációt is érintő kérdéseket feszegető színdarabja London után Budapesti Nyári Fesztiválon a Városmajori Szabadtéri Színpadon.

Szellemesen és meghökkentő őszinteséggel beszél szülői felelősségről, gyermeki önállóságról, nem utolsó sorban hatalmas jutalomjáték a színészeknek, akik évtizedeket öregszenek a történet során, tizenkilenc évestől a hatvanas éveikig kísérjük őket.
 
Ajánljuk mindenkinek, aki kíváncsi szülei fiatal korára vagy éppen a sajátjára, aki nem érti, mit nem ért a másik generáció, aki gyerek vagy szülő - és hát ki nem az? Szóval mindenkinek. 
Az Orlai Produkció előadása.

A színdarab előadása Magyarországon a The Agency (London) Ltd. és a Theatrum Mundi Színházi és Irodalmi Ügynökség közötti szerződés alapján jött létre.

 

 

Tompos Kátya – Hrutka Róbert: 
Holdjárat

koncert

2018. július 22. (vasárnap) 19.30 
Városmajori Szabadtéri Színpad

90 perc, szünet nélkül

A régi felállás, vadonatúj dalok!

A Holdjárat című 2017 őszi szólóalbum dalai most is lélektől lélekig hatolnak és a bizonytalan kimenetelű, mégis a teljesség, az épség és a szépség jegyében megélt kalandok lenyomatai. A 
Holdjárat misztikus utazás, melynek a végén felkavaró vagy épp megnyugtató, összeolvasztó vagy szétválasztó, múlhatatlan vagy illékony szerelmek várnak ránk. Ezek a dalok már nem kölcsönvett érzések és dallamok mentén született átdolgozások, szövegüket az énekesnő nagyrészt maga írta, de az albumon olyan kortárs költők is közreműködnek, mint Grecsó Krisztián vagy Laczkfi János. A bensőséges, helyenként elgondolkodtató, helyenként vicces, de mélyen a lelkéből fakadó történeteket mind-mind az élet ihlette. Valamennyi vers egy darab a színésznő lelkéből, ablak a világára.Az újabb utazáshoz Kátya ezúttal is Hrutka Róbertet kérte fel útitársnak. Az új lemezre 10 vadonatúj dal került, ezek hangzanak el ezen a városmajori estén, de a műsorban az új album dalai mellett természetesen a régi kedvencek is helyet kaptak.

Közreműködők:
Tompos Kátya, ének
Hrutka Róbert, gitár

Kalmus Felicián, cselló
Fehérvári Attila, basszusgitár
Galambos Zoltán, zongora
Dely Domonkos vokál
Markó Ádám, dob

 

 

Tom Schulman:

Holt költők társasága

dráma

2018. július 24. (kedd) 19.30

Városmajori Szabadtéri Színpad

150 perc, szünettel

Carpe diem! – ragadd meg a napot… az élet elröpül! Ifjú lelkeket lángra lobbantó, különc tanárember kezdi meg varázslatos működését 1959-ben a Welton Akadémia ódon falai között. Lapról lapra tépeti szét diákjaival a tankönyvet, mert azt akarja, hogy felfedezzék: az életük maga a költészet, mely életre szóló szerelmet, de nagy tragédiákat is szülhet… A hagyománytisztelő iskolában pedig tanyát ver a lázadás szelleme. A realista és a romantikus filozófia nagy összecsapása ez… életünk örök kérdéseire keresi a választ…

A Veszprémi Petőfi Színház előadása.

 

 

Vásáry Tamás és a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar

komolyzenei jótékonysági koncert 

2018. július 25. (szerda) 19.30

Városmajori Szabadtéri Színpad

Vásáry Tamás világhírű zongoraművész, karmester és az általa alapított Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar évek óta visszatérő vendége a Városmajori Szabadtéri Színpadnak.

A világ minden tájáról érkeznek a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara által szervezett Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiájára fiatal, hangszeres tehetségek, akik az egyéni mesterkurzus mellett zenekari kurzuson is részt vesznek. Az évente megújuló ifjúsági zenekar Vásáry Tamás vezetésével kiemelkedő értékű koncertprogrammal gyönyörködteti a hallgatóságot itthon és külföldön egyaránt. A városmajori koncertet követően a zenekar európai turnéra indul.

A koncert bevételét a Szabad Tér Színház hagyományosan jótékonysági célokra ajánlja fel.

Manuel De Falla: Háromszögletű kalap
Vezényel: Bolyky Zoltán

Liszt Ferenc:
 Esz-dúr zongoraverseny
közreműködik: Ivana Damjanov (Szerbia), az International Piano Competition "City Of Vigo" (Spanyolország) Vásáry különdíjasa 

Kodály Zoltán: 
Háry János szvit
Vezényel: Vásáry Tamás

 

 

Coincidance Táncszínház:

Aurora

- egy új Csipkerózsika történet -

táncdráma egy felvonásban

BEMUTATÓ

2018. július 28. (szombat) 19.30

Városmajori Szabadtéri Színpad

75 perc szünet nélkül

Egy mindenki által ismert mese, egy nagyszabású klasszikus zenemű és a kortárs tánc egyedi kombinációja a Városmajori Szabadtéri Színpad idei táncbemutatóján: a jól ismert Csipkerózsika mesét veszi alapul új produkciójában a Coincidance Táncszínház. Az előadás sokrétűen értelmezi az eredeti történet széleskörű szimbólumrendszerét. A fókusz a nővé érő fiatal lány küzdelmeire kerül, kibontva a mese legjellegzetesebb szimbólumait, mint maga a vér, az egymástól elválasztó mindenkori, áthatolhatatlan tövis bozót vagy az eltelő száz év illúziója. Az előadás napjainkra is erősen vonatkoztatható lélektani értelemben adaptálja az eredeti történetet a kortárs tánc nyelvén, Csajkovszkij örök klasszikus zenéjére.

Az előadást 10 éves kortól ajánljuk.

A Coincidance Táncszínház új bemutatója.

 

Rákász Gergely:

Lords of the Organ II.

BACH-VIVALDI-GERSHWIN

orgonakoncert 

2018. július 29. (vasárnap) 19.30

Városmajori Szabadtéri Színpad
 

100 perc, szünet nélkül

A kiváló magyar orgonaművész, Rákász Gergely Lords of the Organ-sorozata a hangszer legnagyobb szerzőit és örökéletű műalkotásaikat állítja színpadra. Az Orgona Lordjai olyanok a hangszer történetében, mint egy-egy bíbor színű könyvjelző az örökkévalóság enciklopédiájában. A tavalyi nagy sikerű koncert után most új műsorral tér vissza a sorozat a Városmajor színpadára.

Idén 120 éve született George Gershwin, a billentyűsök méltón ünnepelhetik az évfordulót az ikonikus Kék Rapszódiával. A nagyszabású remekmű idén felfrissítésre került, és új hangszerelésben hallható. A zenetörténeti narrációból az is kiderül, miképp lehetséges, hogy Gershwin az újságból tudta meg, hogy komponálni fog, és hogy hogyan végzett végül rekordidő alatt, ráadásképp pedig, hogy vajon tényleg kék-e a Kék Rapszódia.
Egy másik zenei showman 
Antonio Vivaldi is kerek évfordulót ünnepel idén: 340 éve született. Tudták, hogy hogyan emlegették a kortársai? A “Vörös Pap” tényleg betegeskedett? Vagy mellkasi fájdalmai csak azért jelentkeztek a misék közben, hogy felmentést nyerve a szolgálat alól teljesen a zeneszerzésnek szentelhesse magát? És a mester valóban meg tudott írni annyi idő alatt egy Concerto-t, amíg barátja Velence egyik végéből a másikba sétálva hazaért? Bach, mint minden évben természetesen idén is műsorra kerül, a szintén évfordulós DebussyRossiniJoplin és Bizet művei pedig alkalomszerűen színesítik a műsorokat.

Rákász Gergely a Városmajori Szabadtéri Színpad visszatérő vendégeként ad újabb különleges nyáresti koncertet a hangulatos budai színpadon, amely egyszerre kínál jól ismert klasszikus muzsikát, új érdekességeket és meglepő élményeket a hangszerek királyának udvartartásából.

Bővebb információk: www.rakaszgergely.hu

 

 

 

TOP