Hírek

Lumen Kávézó október

Lumen Kávézó

 

1088 Budapest, Mikszáth Kálmán tér 2.

 

 

 

Minden kedden: Szabad Zene

 

Csütörtökön: Népzene

 

Szombatonként: Mindenmás (jazz, világzene, szabadzene, dalestek, néha teljesen más)

 

 

 

https://www.facebook.com/lumen.kavezo/

 

https://www.facebook.com/monkeybusinessproductionbudapest/

 

 

 

A koncertekre a belépés ingyenes, ám a koncert végén zenészeink javára adományokat gyűjtünk! Ajánlott adomány egy ezres.

Október 1. szombat 21h

AMP

 

A hamarosan elsőlemezes AMP következetesen nem próbál. Pont ezért minden koncert nagy izgalmakat tartogat még a zenészek számára is. Kötetlen szabad zene trióban.

 

Pozsár Máté - zongora

Ajtai Péter - nagybőgő

Miklós Szilveszter – dob

 

 

Október 6. csütörtök 20h30

KORINDA

 

A zenekar 2005 óta muzsikál együtt, saját improvizációkat, moldvai és csángó területekről gyűjtött dalokat ad elő, többféle hangszerelésben. Az eredeti felvételekről és az adatközlőktől megtanult muzsikát a maga egyszerűségében játsszák, ugyanakkor állandóan keresik az egyedi előadásmódok lehetőségét is. Ezen az estén vendégük Réti Benedek.

 

Bacsa Orsolya - ének

Túri Luca - hegedű

Bozóki Tamás - furulyák

Jávorszky Zoltán - furulyák, dob

Csenki Zalán - koboz

+ Réti Benedek – harmonika

 

 

Október 11. kedd 21h

SZELEVÉNYI ÁKOS & MIKLÓS SZILVESZTER

 

A Franciaországból nem rég ismét rendszeresen hazalátogató, kétlaki életet élő Szelevényi úgy tűnik nagy lelkesedéssel vetette bele magát a budapesti új generációs jazz-, és szabadzenészek által létrehozott igen inspiráló és virágzó zenei közegbe, új zenei szcénába. Szilveszterrel újabban több féle formációban is játszanak együtt, előző hétvégén Székesfehérváron duóznak, de Budapesten most először zenélnek ebben a formában!

 

Szelevényi Ákos - szaxofon és fűvós hangszerek

Miklós Szilveszter – dob

 

 

Október 13. csütörtök 20h30

SZLAMA BAND

 

A Szlama Band 2011 őszén alakult, tagjai a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem növendékei, számos szakmai díj büszke tulajdonosai.

Egyedi hangszereléssel tárják elénk a magyar dallamokat, megbolondítva a szomszédos népek zenéjének stílusjegyeivel.

 

Korda Ágnes - ének

Szlama László - koboz, klarinét, furulyák

Mihó Attila - hegedű, prímtambura

Dragony Gábor - harmonika, brácsák, citera

Pandák Viktor – nagybőgő

 

 

Október 15. szombat 21h

TRIO SQUELINI

 

A Trio Squelini egy különleges hangszerelésű együttes három kitűnő muzsikussal valahol a világzene és a kortárs zene határmezsgyéiről.

 

Szalai Péter – ütőhangszerek, kalimba, basszus-kalimba, aquaphone

Szőke Szabolcs – gadulka, sarangi, array mbira

Váczi Dániel – szopranino és altszaxofon, kalimba, aquaphone

 

 

Október 18. kedd 21h

BENKŐ RÓBERT & LŐRINSZKY ATTILA

 

Igen jeles jazz-történeti esemény! A páros utoljára körülbelül 25 évvel ezelőtt játszott együtt, a Szabados György féle zenei társulatban. Ketten bőgőznek a már legendássá vált "Szarvassá vált fiak" lemezen is. Lőrinszky ráadásul mostanában egyáltalán nem koncertezik, ugyanis újabban főleg színházzal foglalkozik...

 

Lőrinszky Attila - nagybőgő

Benkő Róbert – nagybőgő

 

 

Október 20. csütörtök 20h30

PENGETŐS TRIÓ

 

A formáció alapvetően három pengetős népi hangszer, a citera, a tambura és a koboz közös játékára épít. A rendhagyó és nem tradicionális hangszerelés ellenére hitelesen tolmácsolják az adott vidékek énekes és hangszeres zenéjét. A pengetős muzsika mellett helyet kapnak vonós hangszerek, valamint a női- és férfi énekhang is. A repertoáron: Moldva, a Küküllő-mente, Dél-Alföld és a Dél-Dunántúl.

 

 

Berta Alexandra – citera, ének

Csasznyi Imre – tambura, ének

Csenki Zalán – koboz, brácsa

 

 

Október 22. szombat 21h

MICKY DEY (UK)

 

Micky Dey a legfiatalabb brit énekes-dalszerző generáció ígéretes tehetsége, a Lone Waltz Records egyik új előadója. A Goldsmiths egyetemen végezte a zenei tanulmányait, profi gitáros, énekes, dobos és billentyűs is, jelenleg szólókarrierje mellett a bécsi székhelyű James Choice & the Bad Decisions a legfontosabb projektje. A Lumenben most szólóban, egy szál gitárral lép fel.

 

 

Október 25. kedd 21h

GRENCSÓ ISTVÁN, HALMOS ANDRÁS & JAKAB MÁTÉ

 

A hármas először együtt egy nagyzenekar részeként pont egy héttel korábban játszik Adam Rudolph vezényletével a CaféBudapest Fesztiválon, de így trióban ez lesz a debütjük.

Halmos hosszú ideje tanulmányozza és gyakorolja az afrikai poliritmikus zenéket, Jakab Máté pedig Kubában és Kolumbiában tanult rumbát és latin-amerikai ütőhangszer játékot. Kettejük közös afro-latin zenei érdeklődése és gyakorlata adott tehát, két ütőssel zenélni pedig, ami nem mellesleg teljes harmóniai szabadságot is ad, Grencsónak igazi jutalomjáték,

 

Grencsó István - szaxofon-, és fúvós hangszerek

Halmos András - dob és ütőhangszerek

Jakab Máté - latin ütőhangszerek

 

 

Október 27. csütörtök 20h30

SIMPLICISSIMUS

 

Az Antré-díjas Simplicissimus kivételesen nem népi zenekar, hanem egy régi zenét játszó formáció. 2012-ben alakultak, repertoárjuk a késő reneszánsztól egészen a 19. századig ível. Műsoraik gerincét elsősorban a 17. század második-, és a 18. század első felének kamarazenei termése adja. Az alapvetően barokk zenét játszó formáció erre az estére is a tőle megszokott stílusban és minőségben válogatta ki a műsort - hallhatunk részleteket Henry Purcell: The Fairy Queen, illetve Carlo Farina: Ander Theil newer Paduanen, Galliarden, Couranten, französischen Arien / Capriccio Stravagante szép hosszú című művéből.

 

Németh Zsombor – hegedű

Vizeli Máté – hegedű, brácsa

Kabdebó Noémi – brácsa

Nagy Réka – viola da gamba

Kovács Viktória – lant

 

 

Október 29. szombat 21h

KOVÁTS GERGŐ, AJTAI PÉTER & PORTELEKI ÁRON

 

A hármas gyakran zenél együtt különböző formációkban, ám ebben a trió felállásban eddig egyetlen egy koncertjük volt, idén a Bánkitón. Az főleg free-jazzbe hajlott és nagyon erősre sikeredett. A zenészekkel együtt mi is kíváncsian várjuk a folytatást.

 

 

November 1. kedd 21h

LESS IS MORE

 

Ernő végre hazaköltözött Budapestre, Zsolt kezéről meg kiderült, hogy szerencsére nem tört el, csak zúzódásokat szenvedett. Elhárult hát minden fizikai akadály, újra koncertezik a Less Is More!

Első, dupla lemezük továbbra is kapható CD formátumban a Lumenben és a Kisüzemben, illetve digitális formában a PrePost Records kiadó honlapján!

 

Oli Mayne - vibrafon, elektronika

Hock Ernő - nagybőgő

Sárvári Kovács Zsolt – dob

 

TOP